Erkel nap - 2020

210 évvel ezelőtt született ERKEL FERENC (Gyula, 1810. nov. 7. - Budapest, 1893. jún. 15.) zeneszerző, karmester, zongoraművész és pedagógus. November 6-án Erkel napunk keretében rá emlékeztünk.

Hagyományainkhoz híven ünnepi műsorral kezdődött a napunk, rendhagyó módon az iskolarádión keresztül hallgatva a 8.a osztály előadását. Ezt követően Erkel-szobornál az osztály képviselői elhelyezték a megemlékezés virágait.

Iskolánk tanulóink osztályszintű programok keretében emlékeztek meg iskolánk névadójáról. Az osztályok beszélgettek Erkel életéről és hallgatták a műveit. A zenehallgatás mellett Erkel Ferenc arcképét ábrázoló puzzle kirakó, hangszerbemutató, igaz-hamis játékok Erkel Ferenc életrajzából, kiselőadások, vetélkedők, sakk, névadó próba, hangverseny színesítették ezt a napot. A logopédia tagozatunkon tanulóink csoportmunkában plakátot készítettek, képösszerakós feladatokat oldottak meg és többen megismerkedtek a sakk szabályaival. A 2. l tanulók körmérkőzést is rendeztek.