Gödöllői Erkel Ferenc Általános Iskola, 2100 Gödöllő. Szabadság tér 18., Tel: 06-28-513-025 E-mail: efai@erkeliskola.hu OM: 037707

E-napló

Legfrissebb

TÁMOGATÓINK

Galéria Dokumentumok Aktuális Közösség Alapítvány Iskolánkról

Tájékoztatás Lázár Ervin programról

Tisztelt Szülők!

A nemzeti identitás erősítését célzó programokról szóló 1042/2019. (II.18.) sz. Kormány határozat alapján Magyarország Kormánya egyetért azzal, hogy az ezeréves magyar kultúra a jelen állampolgárainak és a jövő nemzedékeinek művelődése, önkifejezése és nemzeti identitása, valamint Magyarország kulturális fennmaradása szempontjától fundamentális jelentőségű érték, ennél fogva kiteljesítése az állam kiemelt felelőssége.

A Kormány fenti határozata alapján a Lázár Ervin program szociális helyzettől és lakóhelytől függetlenül minden, az 1-8. évfolyamon tanuló általános iskolai diák részére tanévenként egyszeri alkalommal ingyenesen biztosítja a színházi- tánc- és cirkuszi előadások, komoly zenei hangversenyek, illetve az őshonos állatok bemutatóhelyei látogatásának élményét.

A kiíró Emberi Erőforrások Minisztériuma Kultúráért Felelős Államtitkársága meghatározta az egyes évfolyamok esetében az egyes programelemek körét:

1. évfolyam:       Bábelőadás bemutatása oktatási intézményekben

2. évfolyam:       Előadó-művészeti produkció bemutatása oktatási intézményekben

3. évfolyam:       Színházi előadás bemutatása saját játszóhelyen

4. évfolyam:     Komolyzenei, vagy népzenei koncert bemutatása oktatási intézményekben, vagy
                           koncerttermekben

5. évfolyam:       Színházi előadás bemutatása saját játszóhelyen

6. évfolyam:       Cirkuszművészeti előadás bemutatása (Fővárosi Nagycirkusz)

7. évfolyam:       Előadó-művészeti produkció bemutatása intézményekben

8. évfolyam:       Színházi előadás bemutatása Budapesten

Ön a             -dik látogatónk!