Tanévnyitó ünnepély - képes beszámoló a fotógalérián!
Iskolai ügyek intézése a Titkárságon:
kedd: 7.30-8.00 csütörtök: 7.30-8.00, 15.00-17.00

Ajánló

Legfrissebb hírek

Tanuljunk együtt tanulni!

A tanév helyi rendje 2017/2018

Részletes Digitális Gyermekvédelmi Stratégia - 2017.

- Iskola rendőre program

A Föld Napja - eredményeink

Városi szépkiejtési verseny: 5-8. évfolyam

Városi szépkiejtési verseny: 3-4. évfolyam

Gratulálunk a szép eredményekhez!

- Határtalanul

Európai Unió pályázatai

Eszközfejlesztés HEFOP pályázat keretében.

Iskolaportrék

A kötetben ismertetett 22 iskola egyike mi vagyunk.

Emelt szintű
ének-zenei oktatás

Évfolyamonként egy osztályt szervezünk ebben a képzési formában, melynek keretében heti négy órában tanulják növendékeink a zenei alapismereteket. Harmadik osztálytól két órával nő ez az óraszám, amikor a kóruspróbák megkezdődnek.

Tapasztalataink szerint a megnövekedett zenei óraszám kimutathatóan jó hatással van a többi tárgy tanulására is.

Logopédia

Ezekben az osztályokban speciális pedagógiai program alapján végezzük sajátos nevelési igényű tanulók oktatását, nevelését. Az általános iskolai tananyag

elsajátításához speciális módszereket és eszközöket használunk. Célunk a többségi osztályba való sikeres integrációra való felkészítés.

Pedagógusaink fejlesztő eljárásokban jártas tanítók és logopédusok.

Napközis munkáról

Iskolánk napközi otthonos általános iskola.
Az intézményben 13 napközis csoport működik a 14 osztály mellett. Jelenleg a negyedik évfolyamon működik összevont csoport.
Mi történik a napköziben?
Cél: A gyerekek sokszínű programjainak biztosítása, a szabadidő tartalmas eltöltése.
A tanítási órák után a gyerekek ebédelnek, majd ezt különböző programok, foglalkozások követik .
A tanulmányi munka osztálytól függően kettő-fél három körül kezdődik, s három-fél négy körül fejeződik be (ettől eltérhet azon tanulók tanulási ideje, akik valamilyen délutáni különórán vesznek részt).
A felkészülés, a lecke elkészítése elsődleges szempont minden esetben, s fontos tényező az önálló tanulásra szoktatás. A délelőttös kollégák és a napközisek között szoros együttműködés és segítségnyújtás van a tanulmányi munka megkönnyítése érdekében.
A gyerekek a szabadidőt igen változatosan tölthetik el a délután folyamán, a nevelők többféle foglalkozást tartanak (sportfoglalkozások, közös játékok, kézműves és kulturális foglalkozások).
A pedagógusok nagy hangsúlyt fektetnek arra is, hogy a gyerekek lehetőleg minden délután folyamán kijussanak a friss levegőre is (séták, játék az udvaron, játszótéren).
A csoportok időnként múzeumba, könyvtárba, moziba és meseszínházba is eljutnak.
A 2. évfolyamos tanulók heti egy alkalommal úszásoktatásban részesülnek, 3. 4. évfolyamról összevontan szintén heti egy alkalommal úszni mehetnek a gyerekek.
Népszerűek a csoportközi kézműves foglakozások is a gyerekek körében, amikor minden nevelő valamilyen munkadarabbal készül, s a gyerekek nem csak a saját csoportjukban dolgozhatnak, hanem bármely munkadarabot elkészíthetik más csoportokban is, amelyikhez kedvet kapnak.
Péntek délutánonként működik a Klub-napközi. Itt a gyerekek az évfolyamon belüli csoportokban mozoghatnak, s vehetnek részt különféle szakkörökön. Például: dramatikus játékok, filmklub, kézműves, sport, könyvbarát és természetjáró szakkör.
Hagyományosan sikeres programjaink:
  • Állatok Világnapja