Napközis munkáról

Iskolánk napközi otthonos általános iskola.
Az intézményben 13 napközis csoport működik a 14 osztály mellett. Jelenleg a negyedik évfolyamon működik összevont csoport.
Mi történik a napköziben?
Cél: A gyerekek sokszínű programjainak biztosítása, a szabadidő tartalmas eltöltése.
A tanítási órák után a gyerekek ebédelnek, majd ezt különböző programok, foglalkozások követik .
A tanulmányi munka osztálytól függően kettő-fél három körül kezdődik, s három-fél négy körül fejeződik be (ettől eltérhet azon tanulók tanulási ideje, akik valamilyen délutáni különórán vesznek részt).
A felkészülés, a lecke elkészítése elsődleges szempont minden esetben, s fontos tényező az önálló tanulásra szoktatás. A délelőttös kollégák és a napközisek között szoros együttműködés és segítségnyújtás van a tanulmányi munka megkönnyítése érdekében.
A gyerekek a szabadidőt igen változatosan tölthetik el a délután folyamán, a nevelők többféle foglalkozást tartanak (sportfoglalkozások, közös játékok, kézműves és kulturális foglalkozások).
A pedagógusok nagy hangsúlyt fektetnek arra is, hogy a gyerekek lehetőleg minden délután folyamán kijussanak a friss levegőre is (séták, játék az udvaron, játszótéren).
A csoportok időnként múzeumba, könyvtárba, moziba és meseszínházba is eljutnak.
A 2. évfolyamos tanulók heti egy alkalommal úszásoktatásban részesülnek, 3. 4. évfolyamról összevontan szintén heti egy alkalommal úszni mehetnek a gyerekek.
Népszerűek a csoportközi kézműves foglakozások is a gyerekek körében, amikor minden nevelő valamilyen munkadarabbal készül, s a gyerekek nem csak a saját csoportjukban dolgozhatnak, hanem bármely munkadarabot elkészíthetik más csoportokban is, amelyikhez kedvet kapnak.
Péntek délutánonként működik a Klub-napközi. Itt a gyerekek az évfolyamon belüli csoportokban mozoghatnak, s vehetnek részt különféle szakkörökön. Például: dramatikus játékok, filmklub, kézműves, sport, könyvbarát és természetjáró szakkör.
Hagyományosan sikeres programjaink:
  • Állatok Világnapja