Védőtások és szűrővizsgálatok 2015-2016

Kedves Szülők!

Ezúton szeretnénk Önöket tájékoztatni az iskola-egészségügyi munkáról a 2015/2016-os tanévben.

A tanév folyamán védőnői szűrővizsgálatot és orvosi vizsgálatot végzünk a következő évfolyamoknál:

2.osztály

4.osztály

6.osztály

8.osztály.

Az alábbi vizsgálatokat végezzük: testsúly, magasság, vérnyomás mérés, látásélesség és színlátás vizsgálat, hallásvizsgálat, a mozgásszervek és a pajzsmirigy szűrővizsgálata.

Az orvosi vizsgálat a légzés, a szívműködés, a torok, a fogazat, a hasi szervek, valamint a mozgásszervek vizsgálatából és a bőrelváltozások ellenőrzéséből, 2. osztályban a fiúk nemi szervi rendellenességeinek szűréséből áll.

A vizsgálatokra a következő ütemezés szerint kerül sor:

2.osztályosok: november

6.osztályosok: december - január

8.osztályosok: február

4.osztályosok: április

A szakorvosi vizsgálatok eredményeit kérjük behozni, mert a szűrővizsgálatba fektetett időnek és energiának csak úgy van értelme, ha a rászoruló gyermekek megkapják a szükséges ellátást, gondozást a lelet alapján.

A tanév folyamán minden osztálynál 3x végzünk tisztasági vizsgálatot, illetve igény szerint.

Kötelező védőoltást kapnak a 6., és a 7. osztályosok.

Az oltás megtörténtét regisztrálnunk kell a Gyermek-egészségügyi kiskönyvben /oltási könyv /.

Kérjük a 6.-os és 7.-es tanulók szüleit, hogy a kiskönyvet legkésőbb szeptember második hetében juttassák el az osztályfőnököknek. Az oltás után vissza fogják kapni.

(A TAJ kártyát, kérjük ne tegyék bele!)

Nem kötelező HPV oltást kaphatnak a 7.-es lányok.

Az oltásokra a következő ütemezés szerint kerül sor:

A 6. osztályos gyermekek szeptemberben kapják az MMR
           emlékeztető oltást,

októberben Di-Te-aPer oltásban részesülnek

A 7. osztályos tanulók szeptember második felében, illetve 2016 márciusban HEPATITIS B elleni védőoltásban részesülnek,

októberben és 2016 áprilisban kaphatnak HPV oltást a 7.-es lányok.

Kérjük a 6. osztályosok tisztelt szüleit, hogy amennyiben a gyermekük valamilyen sérülés kapcsán a Di-Te-aPer oltást megelőző 1 hónapon belül Tetanusz injekciót kap, azt majd előre jelezzék és kérjük ennek igazolását!

Azt is kérjük, külön, írásban előre jelezzék felénk, ha bármilyen ellenjavallata van az oltásnak (pl. a gyermek immunhiányos betegségben szenved, vérzékeny, stb.), vagy már máshol beoltották, illetve ha (esetleg) máshol kapja az oltást - az aktuális hónap végére kérem beadatni, és erről igazolást hozni!

/ A hiányzás miatt elmaradt oltást az iskolában pótoljuk! /

Az iskola védőnője:             Kovácsné Sorger Katalin

Tanácsadást tart az iskolában: csütörtökön, 945-11-ig.

Fogadóórát tart: a II. sz. Rendelő (Szabadság tér 3.) I. em. 112-es szobában, hétfőtől-csütörtökig, 14-1530-ig, az egész tanévben.

Tel.: 430-655 /222

Az iskolaorvos:             Dr. Kiss József Miklós