HEFOP

ESZKÖZFEJLESZTÉS EURÓPAI UNIÓS FORRÁSBÓL

2009-ben iskolánk 9 449 180 Ft-ot nyert el a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség „A kompetencia alapú oktatási programok eszközi elemeinek, értékelési eszközeinek, valamint ezek megjelenítésére alkalmas eszközök biztosítása a HEFOP 3.1. intézkedésben érintett közoktatási intézmények számára” című pályázatán.

Projektünk keretében a következő fejlesztéseket valósítottuk meg:

A mai kor igényeinek megfelelően olyan új interaktív tantermet alakítottunk ki, ahol kompetencia alapú, interaktív tanóra megtartása válik lehetővé.

-        A tanteremben a 30 új tanulói számítógépes munkaállomás hálózatban működik, a pedagógus tanári gépen keresztül is felügyelheti a tanulók munkáját. A gépeken olyan szoftver fut, amely lehetővé teszi az azonnali feleltetést, mérést, kiértékelést. Ebben a tanteremben bármely tantárgy tanórája megtartható. Mindezen túl a meglévő számítástechnika termet is ehhez hasonlóan alakítottuk át interaktív tanteremmé.

-        A kompetencia alapú programcsomagokhoz illeszkedő tankönyveket szereztünk be.

-        Demonstrációs segédleteket, maketteket, kísérleti eszközöket, digitális tananyagokat, szoftvereket vásároltunk.

-        Annak érdekében, hogy minél több tanuló vehessen részt a digitális tananyagok segítségével történő oktatásban, beszereztünk hordozható eszközöket (laptop, pendrive) is. Így a digitális tananyagtartalmakkal történő oktatás lehetővé válik bármely tanteremben egyéni, páros vagy kiscsoportos munkában, illetve adott esetben az egyedi, tanórán kívüli hozzáférést is lehetővé teszik ezek az eszközök.

Gödöllő, 2009. szeptember 1.

Putz Norbert

Tanévnyitó ünnepély - képes beszámoló a fotógalérián!
Iskolai ügyek intézése a Titkárságon:
kedd: 7.30-8.00 csütörtök: 7.30-8.00, 15.00-17.00

Ajánló

Legfrissebb hírek

Tanuljunk együtt tanulni!

A tanév helyi rendje 2017/2018

Részletes Digitális Gyermekvédelmi Stratégia - 2017.

- Iskola rendőre program

A Föld Napja - eredményeink

Városi szépkiejtési verseny: 5-8. évfolyam

Városi szépkiejtési verseny: 3-4. évfolyam

Gratulálunk a szép eredményekhez!

- Határtalanul

Európai Unió pályázatai

Eszközfejlesztés HEFOP pályázat keretében.

Iskolaportrék

A kötetben ismertetett 22 iskola egyike mi vagyunk.

Emelt szintű
ének-zenei oktatás

Évfolyamonként egy osztályt szervezünk ebben a képzési formában, melynek keretében heti négy órában tanulják növendékeink a zenei alapismereteket. Harmadik osztálytól két órával nő ez az óraszám, amikor a kóruspróbák megkezdődnek.

Tapasztalataink szerint a megnövekedett zenei óraszám kimutathatóan jó hatással van a többi tárgy tanulására is.

Logopédia

Ezekben az osztályokban speciális pedagógiai program alapján végezzük sajátos nevelési igényű tanulók oktatását, nevelését. Az általános iskolai tananyag

elsajátításához speciális módszereket és eszközöket használunk. Célunk a többségi osztályba való sikeres integrációra való felkészítés.

Pedagógusaink fejlesztő eljárásokban jártas tanítók és logopédusok.