Pályázat

ESZKÖZFEJLESZTÉS EURÓPAI UNIÓS FORRÁSBÓL

Iskolánk 9 449 180 Ft-ot nyert el a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség „A kompetencia alapú oktatási programok eszközi elemeinek, értékelési eszközeinek, valamint ezek megjelenítésére alkalmas eszközök biztosítása a HEFOP 3.1. intézkedésben érintett közoktatási intézmények számára” című pályázatán.

Projektünk keretében a következő fejlesztéseket valósítjuk meg:
A mai kor igényeinek megfelelően olyan új interaktív tantermet alakítunk ki, ahol kompetencia alapú, interaktív tanóra megtartása válik lehetővé.
- A tanteremben a 30 új tanulói számítógépes munkaállomás hálózatban működik, a pedagógus tanári gépen keresztül is felügyelheti a tanulók munkáját. A gépeken olyan szoftver fut, amely lehetővé teszi az azonnali feleltetést, mérést, kiértékelést. Ebben a tanteremben bármely tantárgy tanórája megtartható. Mindezen túl a meglévő számítástechnika termet is ehhez hasonlóan alakítjuk át interaktív tanteremmé.
- A kompetencia alapú programcsomagokhoz illeszkedő tankönyveket szerzünk be.
- Demonstrációs segédleteket, maketteket, kísérleti eszközöket, digitális tananyagokat, szoftvereket vásárolunk.
- Annak érdekében, hogy minél több tanuló vehessen részt a digitális tananyagok segítségével történő oktatásban, beszerzünk hordozható eszközöket (laptop, pendrive) is. Így a digitális tananyagtartalmakkal történő oktatás lehetővé válik bármely tanteremben egyéni, páros vagy kiscsoportos munkában, illetve adott esetben az egyedi, tanórán kívüli hozzáférést is lehetővé teszik ezek az eszközök.
A projekt keretében az eszközök beszerzése, a számítástechnikai eszközök beüzemelése még június hónapban megtörténik, melyeket a tanulók és a pedagógusok 2009 szeptemberétől már rendszeresen használhatják a tanórákon.
Putz Norbert, igazgató