Búcsú Müller Erikától

Putz Norbert igazgató úr búcsúbeszéde:

Kedves Erika!

Nagy szomorúsággal és megrendüléssel állunk itt.
Erkeles diák és 14 éven keresztül tantestületünk kedves, segítőkész tagja voltál. Kitartásod, nyitottságod, szakmai igényességed és optimizmusod révén az iskolában folyó szakmai munka fontos résztvevője voltál.
Tanítóként és osztályfőnökként nagy kötelességtudattal, elhivatottsággal, lelkiismeretesen dolgoztál, figyelmes, precíz és türelmes ember voltál mindig. Halkan, de határozottan mindig elérted tanítványaidnál, hogy figyeljenek rád. Szeretted őket és ők is téged.
Néhány héttel ezelőtt, egy beszélgetés során, saját magadat jellemezve ezt mondtad: „Nem szeretek reflektorfénybe kerülni, de nagyon szívesen elvégzek minden feladatot munkám során, az iskolában.” Ennek igazságát mindannyian, naponta tapasztalhattuk, bármivel fordultunk hozzád.
Aggódtunk érted mikor beteg lettél, amikor láttuk, hogy egyre gyengébb vagy. Ennek ellenére te folytattad a munkát, mikor erőd engedte. Sőt a nagy erőpróbát jelentő év végi értékelések elkészítését sem akartad átengedni másnak.
Aggódtunk érted, de biztosak voltunk benne, hogy a közelgő nyári szünetben megerősödsz. Egyikünk sem gondolta, hogy ilyen nagy a baj. Betegséged, mellyel mindvégig hősiesen küzdöttél, sajnos felülkerekedett rajtad.

„…Akit szeretünk, él az emlékezetünkben, egy széthajtogatott zsebkendőből felszálló illatban, egy hangsúlyban, mely váratlanul eszünkbe jut, és egy hosszú percre belefeledkezünk, míg lehajtjuk fejünket…”

Erika!
Mindig itt maradsz gondolatainkban, szívünkben.

Nyugodj békében!