Énektábor - Szigliget -2018. augusztus

Mi történt Szigligeten?

-gondolatok a csapatok élménybeszámolóiból-

Az énektábor keretében 6 eseménydús napot töltöttünk Szigligeten, a Balatonnál.

Hétfőn reggel mindenki izgatottan várta az indulást. 56 fővel, hosszú buszozás után megérkeztünk a Balaton egyik legszebb városába. Szigliget gazdag történelmű város a Balaton északi sarkában. Környékén található a túrázók kedvenc helye, a Badacsony, amit egyik nap meg is másztunk, minden nevezetes pontján megpihentünk egy kicsit. Gyönyörű volt a kilátás, még a 448 lépcső sem szegte kedvünk.

A táborban sok helyi látványosságot meglátogattunk: a szigligeti várat, itt izgalmas fegyverbemutatót tartottak nekünk, a Tapolcai Tavasbarlangot, ahol csónakáztunk és interaktív kiállításon vettünk részt, a balatonedericsi Afrika Múzeumot, itt igazi trófeákat, Nagy Endre hagyatékát láthattuk. Emellett szinte minden nap lementünk fürödni a strandra. Élveztük a napsütést, a hamburgert, lángost és a jégkrémet, és engedélyt kaptunk az ugráló stég kipróbálására is J.

Már az első nap csapatokat alkottunk, majd minden este csapatjátékokon mértük össze tudásunkat, ügyességünket, bátorságunkat. Minden szellemi és ügyességi játékok nagyon tetszett nekünk. Az Egy perc és nyersz játékban mindenki kapott egy feladatot, nagyokat nevettünk a mókásabbnál mókásabb feladványokon, és azok megvalósításán, mindenki megmutathatta rejtett „tehetségét”. A karaoke „party” fergeteges öröméneklésbe és discoba csapott át, a Láncvetélkedőn birtokba vettük a várost, és felkutattuk a környék zegzugos helyeit a borítékokért. A sunyi rókavadászaton újabb esélyt kaptunk a pontok gyűjtésére, több-kevesebb sikerrel azt is megoldottuk. A vizes lufikkal nemcsak egymást, hanem a tanárokat is megdobáltuk (ez különösen izgi volt), és persze nincs tábor hányás és megázás nélkül, ez nekünk sem maradt ki.  A hangszórókból is mindig szólt valamilyen zene, ami feldobta a hangulatot. Sosem felejtjük el a piros-fehér biciklit, és azt sem, hogy „meddig kell szenvednem”.

Egyik nap sem feledkeztünk meg a tábor igazi céljáról, az évnyitóra való felkészülésről. Minden este énekkari próbát tartottunk, ahol nagyon klassz dalokat tanultunk. (Ezt azóta az évnyitón is előadtuk nagy sikerrel.)

Minden egyes nap legszomorúbb pillanata a 23 órás takarodó volt. Ezt sosem tartottuk be, rendesen próbára tettük tanáraink tűrőképességét és állóképességét, ugyanis 1 óra előtt sosem sikerült mindenkinek elaludni (a tanároknak sem). Ennek ellenére nagyon jól bírtuk a napi 5-6 km-es gyaloglásokat, nem is értettük, honnan van ennyi energiánk.

Talán a sok finom ételtől, amit naponta háromszor élvezhettünk. Nagy feltűnést keltett a parkban elfogyasztott 37 doboz pizza és a strandon megrendelt 56 hamburger és lángos is.

A táborban nagyon sok élményt szereztünk, és sok barátra tettünk szert. Örök élmény marad számunkra, jól éreztük magunkat, nagyon sokat nevettünk. Nagyon fog hiányozni a „tanár bagázs”! Reméljük, jövőre is ilyen király lesz!

Készítette: az 51 lelkes táborozó

Szigliget

Közzétételi lista – 2018/2019. tanév

Iskolai ügyek intézése a Titkárságon:

kedd: 7.30-8.00 csütörtök: 7.30-8.00, 15.00-17.00

Őszi papírgyűjtés – október 16-19.

Kutatók éjszakája, 24. MINI MARATON,

Állatok világnapja -képek a fotógalérián!

Őszi szünet:

A szünet előtti utolsó tanítási nap: 2018. október 26.
A szünet utáni első tanítási nap: 2018. november 5.

Ajánló

Legfrissebb hírek

Tanuljunk együtt tanulni!

- Mini maraton 2018 - képes beszámoló

- Meseösvéy 2018 - képes beszámoló

Részletes Digitális Gyermekvédelmi Stratégia - 2017.

- Iskola rendőre program

A Föld Napja - eredményeink

Városi szépkiejtési verseny: 5-8. évfolyam

Városi szépkiejtési verseny: 3-4. évfolyam

Gratulálunk a szép eredményekhez!

- Határtalanul

Európai Unió pályázatai

Eszközfejlesztés HEFOP pályázat keretében.

Iskolaportrék

A kötetben ismertetett 22 iskola egyike mi vagyunk.

Emelt szintű
ének-zenei oktatás

Évfolyamonként egy osztályt szervezünk ebben a képzési formában, melynek keretében heti négy órában tanulják növendékeink a zenei alapismereteket. Harmadik osztálytól két órával nő ez az óraszám, amikor a kóruspróbák megkezdődnek.

Tapasztalataink szerint a megnövekedett zenei óraszám kimutathatóan jó hatással van a többi tárgy tanulására is.

Logopédia

Ezekben az osztályokban speciális pedagógiai program alapján végezzük sajátos nevelési igényű tanulók oktatását, nevelését. Az általános iskolai tananyag

elsajátításához speciális módszereket és eszközöket használunk. Célunk a többségi osztályba való sikeres integrációra való felkészítés.

Pedagógusaink fejlesztő eljárásokban jártas tanítók és logopédusok.