Az Aradi Vértanúk Emléknapja

Tegnap hősök kellettek, ma mártírok... Így parancsolja ezt hazám szolgálata.

Dessewffy Arisztid

171 esztendővel ezelőtt 1849. október 6-án végezték ki Aradon az 1848-49. évi szabadságharc 13 honvédtisztjét, Pesten pedig ugyanezen a napon hajtották végre a gróf Batthyány Lajos egykori miniszterelnökre kiszabott halálos ítéletet. A bécsi forradalom évfordulójára időzített kivégzéssorozat a levert szabadságharc utáni megtorlások tetőpontja volt, amiről a magyarság évről évre nemzeti gyásznap keretében emlékezik meg. Október 6-án iskolánk emlékműsorában felidéztük történelmünk egyik legszomorúbb napját. Versekkel, történelmi tényekkel és zenével emlékeztünk a múltra a 8. a osztály tanulói előadásában: Gönczi-Kovács Eszter, Pál Jázmin, Tóth Bertalan, Kántor Levente, Gyöngy Zalán, Pinczés Ferdinánd.

Felkészítő: Majorné Miklósi Gyöngyi tanárnő
A műsor előadásában segítető: Somogyiné Kovács Andrea tanárnő